SEKTÖRLER

Endüstriyel Malzemeler

Batı Yay Firmaların ihtiyacı olan hammadde ihtiyacında da çözümler sunmaktadır. Aşağıda bazıları listelenen malzeme satışlarımız da bünyemizde mevcuttur. İhtiyaç duymanız halinde iletişim sayfamızdan bize ulaşarak fiyat / bilgi alabilir yada sipariş verebilirsiniz…

PASLANMAZ ÇELİK YAYLIK TELLER – (AISI302-AISI304-AISI316-AISI631)

Soğuk çekilmiş olarak temin ettiğimiz paslanmaz çelik yaylık teller: Baskı yayı, çekme yayı, torsiyon yayı, form verilmiş Özel yaylar gibi uygulamalarda istenilen sertlikleri elde edebileceğiniz yüksek yüzey gerilimlerine sahiptir. Pil yayı üretimi için N1 kaplı (Ni-Br) teller temin edilmektedir. Paslanmaz Çelik Yaylık Teller standart olarak 0.40 mm’ye kadar parlak yüzeyli ve makaralarda, 0.40 mm ve daha kalın teller kangallar halinde. ihtiyaçları niza göre stoklarımızdan fabrikanıza kadar teslim edilmektedir. 0.10 mm’den 12 mm’ye kadar yaklaşık 100 değişik ölçü stoklarda bulunmaktadır. Özel ölçüler sipariş edildiği takdirde temin edilebilir. Batı yay bünyesindeki el doğrultma makineleri ile teller taleplerinize göre, doğrultulmuş olarak teslim edilir. K631 kalite tellerin yüzey gerilimleri, ısıl işlemle 300 N/mm2 kadar arttırılabilir. Otomobil radyo ve telsiz antenleri gibi çok esnek malzemelere ihtiyaç duyulduğunda K631 kalite tercih edilmelidir.

PASLANMAZ ÇELİK ÖRGÜLÜK TELLER – (AISI 304 – AISI 316)

Paslanmaz çelik teller mekanik özelliklerindeki süreklilik, satıhlardaki estetik görüntü ve parlaklığı uzun süre koruyabilmeleri, yüksek ısılarda bile deforme olmamaları nedeniyle çeşitli yerlerde örülmüş olarak kullanılırlar. Kimyasal endüstrilerde, petrol ve petrol ürünleriyle ilgili iş alanlarında, sentetik elyaf, kağıt üretiminde ve gıda endüstrilerinde paslanmaz çelik teller kullanılır. Bunlardan başka paslanmaz çelik tellerin yüksek ısı fırınlarında konveyor bant olarak ta kullanıldığını görüyoruz. Örgülük telleri parlak aratavli (yumuşak) olarak stoklarda tutulmaktadır. Bu, tellerin daha kolay örülebilmesini sağlar, parlak ve temiz satıh korozyona karşı daha fazla mukavemet sağlamaktadır. Yüksek yüzey gerilimli ve nikel alaşımlı teller kimya ve otomobil endüstrisi uygulamaları için üretilen yüksek basınca dayanıklı hortumların en önemli parçasıdır. 304 ve 316 kalite teller en geniş çapta kullanılan paslanmaz çelik örgülük teller olup, 314 kalite özellikle Isınma-soğuma dönüşümlerinin sıkça tekrarlandığı uzun süre yüksek ısı şartlarında çalışması gereken konveyor bantların imalatında kullanılmak üzere tavsiye edilir. BTB ve seramik fırınlarının konveyor bantlarının imalatında kullanılmak üzere özel, kil tutmaya elverişli 314 kalite teller de stoklarda bulunmaktadır. Aluminyum ve Cr Alaşımlı Örgülük Teller temin edilmektedir. Örgülük teller, otomobil, baskı, deri ve filtre endüstrisinde yoğun biçimde kullanılmaktadır. K304 ve K316 kalite teller filtre olarak kullanılacak ortamın asidik ve kimyasal özelliklerine göre tercih edilecek tellerdir. K316 molibden ile aside karşı direnci arttırılmış malzemedir. Asidik ortamlarda K316 tercih edilmelidir. 0.70 mm.’ye kadar DIN160 – DIN250 makaralarda, daha kalın ölçüler kangallar halinde, standart olarak stoklarımızda sürekli bulunmaktadır.

FOSFOR – BRONZ TELLER

Bakır alaşımlı teller olan fosfor bronz teller, makine parçaları, yaylar ve elektrik bağlantı elemanları alanlarında kullanılmaktadır. Yüksek yüzey gerilimine sahip fosfor bronz teller iyi bir elektrik iletkenliğine ve korozyon direncine sahip sert tellerdir.

KARBON ÇELİĞİ TELLER (DIN 17223 A-B-C-D, ENTS500-1 SM – SH – DM – DH, 9255, 9260, 9262, 6150, 55Si7 – 60Si7 – 60SiCr7 – 50CrV4 – 51CrV4 – 60SiMn5 KALİTE)

Karbon çeliği teller en kaliteli filmasşinlerden üretilmiştir. Ezme işlemine uygundur. Çatlamaz ve kırılmaz. Karbon çeliği teller yaylık ve yataklık kullanımlardan başka örgülük, örgü kafes imalatı. CO; kaynak teli, Zig-Zag yay teli, müzik teli ve halatlık tel olarak kullanılmaktadır. MIG/MAG kaynak tellerinden geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Argon 10 ıslak bakır, satin bakır ve parlak olarak geliştirilmiş Arson 47 ise yüksek güç uygulamaların için geliştirilmiştir. Dünya ve Avrupa standart! arma uygun malzemelerimiz İSO ve TOV gibi kalite belgelerine sahiptir. KARBON ÇELİĞİ YAYLIK TEL, DIN 1 7223/B4 NORMUNDA (MÜZİK VE PİYANO TELLERİ, A,B.C,D CLAS5 GALVANİZ VE FOSFAT KAPLI) Karbon çeliği yaylık teller DIN 17223/84 standardına uygun, fosfat kaplı ve galvaniz kaplı A,B,C,D class olarak temin edilmektedir.Yaylık çelik teller ısıl işlemden sonra soğuk çekme ile üretilmiştir. Soğuk çekme ile kimyasal kompozisyon mekanik karakteri belirlemektedir. Soğuk çekme, soğuk şekillendirme ve korozyon davranışları metalin yapışma olan etkisi ile değiştirir. DIN 17223/84 NORMUNDA B CLASS YAYLIK ÇELİK TEL B class teller orta derecede gerilimi gerektiren yükler ile çalışan yay üretimi için uygundur. Galvanizli tellerde korozyona direnci korumak için kaplamanın zarar görmemesine dikkat edilmelidir. B class tellerden üretilen yayların ısıl işlemi 250 C de 30 dakika süreyle yapılmalıdır.

GALVANİZ KAPLAMALI YAYLIK TELLER – (A-B KALİTE)

TEL EREZYON (EDM) TELLERİ

» Yüksek kesim hızı » Mükemmel düzgünlük » Su geçirmez paketleme » Tecrübeli servis » EDM Makineleri için yapılmış teller » Parlak ve pürüzsüz yüzey » Doğru kimyasal yapı » Çapta düşük tolerans » Müşteri ihtiyacı doğrultusunda çalışma » Amerikan patentli yeni ürün geliştirme

CİVATALIK – VİDALIK – PERÇİNLİK TELLER

Civatalık teller kontrollü bir ara tavlama işlemi ile üretildiği için optimum sertlik ve parlak yüzey elde etmek mümkündür. Soğuk şekillendirmede K304Cu ve K302HQ paslanmaz çelik telleri en yaygın kullanılan kalitelerdir. K316Cu asidik ortama dayanıklı malzemelerin üretiminde tercih edilmelidir. K410 ve K430 kalitelerle magnetik özelliği olan perçin, vida ve civata üretilebilir.

İhtiyaç duyulan ve talep edilen ölçülerde ve kalitelerde paslanmaz çelik perçinlik, vidalık ve civatalık telleri sipariş edildiğinde terminlerinize göre fabrikanıza teslim edilir. Otomotiv endüstrisi, gemicilik ve yatçılık endüstrisi, inşaat endüstrisi, kağıt endüstrisi. kirliliğin kontrol edildiği sektörler ve buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, video, video kameraları gibi ev eşyaları ve dayanıklı tüketim malları endüstrilerinde kullanılan perçin, vida, cıvata ve somun üretimi hammaddesi paslanmaz çelik telleri ile Türkiye ekonomisinin hızlı gelişimine katkıda bulunmak ve desteklemek temel ilkelerimizdendir.

Yüzey özelliği kullanım alanına göre: » Bakır kaplı » Stereat kaplı » Mat yüzeyli olarak temin edilebilir. Paslanmaz çelik perçinlik, vidalık ve civatalık telleri Dünya standartlarına uygun fiziksel, kimyasal ve mekanik özellikleri ile soğuk şekil verme için en uygun tellerdir.